Parohia Magureni Sandulita
Site-ul oficial Parohia Măgureni-Sănduliţa, cu hramul Sfântul Mare Mucenic Gheorghe, din Protopopiatul Lehliu al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor.

Taina Sfântului Maslu la parohia Măgureni-SanduliţaNoutati
14-08-2013 08:09
În dimineaţa ajunului Praznicului Adormirii Maicii Domnului, în parohia Măgureni-Sănduliţa din protoieria Lehliu, a fost săvârşită Taina Sfântului Maslu de către preotul paroh Miroş Gheorghe, împreună cu părintele Straton Georgian din parohia Săruleşti Sat şi cu părintele Cotu Emil din parohia Valea Argovei.

La această taină au participat atât adulţi cât şi copii, care au venit să se roage pentru sănătatea lor trupească şi sufletească, dar şi pentru cei aflaţi în suferinţă din familiile lor şi numai.

La sfârşitul slujbei, preacucernicii preoţi au ţinut câte un scurt cuvânt de învăţătură despre post şi îndeosebi despre Maica Domnului ocrotitoarea creştinilor.